גלשן איזון ויציבה
מדוע כדאי להתאמן עם לוח איזון וכיצד להתחיל

מדוע כדאי להתאמן עם לוח איזון וכיצד להתחיל

שיווי המשקל חשוב לכל מה שאנחנו עושים, לא משנה אם אנחנו יושבים על כיסא, רצים על הליכון, מעבירים מוצרים מצרכים או בכל מקרה, עוצרים. כל מה שחוזר ליכולתנו להישאר מעמד וממוקד – אולם בדרך כלל האיזון לא מגיע ללא שום בעיה.

"זה שיעור פיתוח אופייני שחסרים לו [אנשים רבים]", אומרת גלינה דנזל, מומחית למאמץ כושר בנושא מאמץ כושר ובעלת ניסיון מעשי בייסורים ופציעות מתמשכים. היא שמה לב כי דרכי החיים הבלתי פעולות שלנו ללא הפסקה מסלקות אותנו מההגדרות שבהן בדרך כלל היינו מצמיחים שיווי משקל טוב יותר.

בכל מקרה, מכשירי איזון כמו באלאנס בורד, מנטורי איזון של BOSU ואכן מאזנים מתקיימים כשיפורים, לדבריה, על מנת להפוך את השינוי והירעון שגופנו זקוק לו להגיב כנגד שיפור שיווי המשקל שלנו.

מהו לוח איזון? לוח שיווי משקל הוא, לכל הדעות, לוח שעליו מאזנים. בדרך כלל יש לו משטח מישורי וקשה ואחיד עם בסיס עדין או מותאם (לא ניתן לצרף את הבסיס למחיצת הלוח האמיתית). יריעות שיווי משקל עשויות בדרך כלל מפלסטיק או עץ. הם משמשים בהגדרות התרגול כמו גם בהחלמה ושחזור פעילים. הלקוחות נשארים על המשטח המישורי ופועלים בכדי ליצור או לשמור על איזון. בנקודה בה אתה משתמש בלוח שיווי משקל, אתה עלול להסתבך קצת כמו גולש על יבשה, כאשר אתה נשאר על הלוח ומושיט את זרועותיך כדי לעזור לך להישאר ממוקד.

להבין יותר: 13 תנוחות יוגה עומדות לשיפור האיזון שלך

יתרונות השימוש בבאלאנס בורד כמעט כל אחד יכול להבין כיצד לאתגר את עצמו על לוח שיווי משקל.

לפי דנזל, בסך הכל הגאדג'ט מסייע ביצירת: שיווי משקל ותיאום יכולות מנוע וזמן תגובה כוח ואיכות עקבית שיכולים להוסיף למניעת פציעות מרכז כוח המסייע לך להמשיך לנוע בכל שלב בחיים לאימון עם לוח שיווי משקל יכולים להיות יתרונות נוספים, עם זאת, אומר דנזל, שחיבר יחד את Eat Well, Move Well, Live Well.

קודם כל, האיזון שמסתדר (כמו אלה שהיית עושה על בלאנס בורד) הם הרחבה יוצאת דופן למערכת מחזקת מרכז, שכן שרירי הבטן העמוקים שלך פועלים כדי לשמור על עמידתך. "שקול איזון פלח של תוכנית פיתוח מאוזנת שעשויה לשלב יכולת הסתגלות, צדדיות, כוח ופעילות גופנית אינטנסיבית", היא אומרת. זו הסיבה שמתחרים – כולל גולשים, גולשים, אמנים וטניסאים – מתאמנים במאזנים.

פעילויות אלה יכולות גם לשפר את ההתפתחות התועלתנית הרגילה, את התנועות, ההשתחוות, ההגעה וההפנייה המשרתות אותנו כמקובל. דנזל אפילו מתמקד בדו"ח שהופץ לאחרונה בדוחות מדעיים שגילה שיפור בזיכרון ותובנה מרחבית בקרב חברים שהתאמנו על הכנת איזון. "באופן פרקטי, ראיתי שאנשים פחות עצבניים ופוחדים פחות מהתפתחות," היא אומרת.

תרגילי גלשן איזון

משהו קל כמו ניסיון להתמודד עדיין על לוח איזון יעשה עומס על יציבות, תיאום ומודעות מרחבית. עם זאת, דנזל חלקה כמה תרגילי לוח איזון נוספים שהיא מתרגלת יחד עם הקונים שמאתגרים אותם אפילו יותר.
אם אחד מאותם תרגילים מרגישים פשוטים מדי עבורך, התאמץ ביניהם בעיניים עצומות. עם זאת, אשר שיש לך טפיחה למטה בכל תרגילי לוח האיזון להלן, והסתכל על עצימת עיניים לאחר שיש לך ספוטר, במיוחד במהלך כל הניסיון הראשון שלך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *